Polska | Practical course
Jak mądrze wykorzystać tkanki własne Pacjenta
Course dates:
November 10, 2023

Location:
Warszawa, Polska


Register on course

Polska | Practical course
Jak mądrze wykorzystać tkanki własne Pacjenta
Course dates:
November 10, 2023

Location:
Warszawa, Polska


Register on course
4 moduły
 • 1
  Technika Khoury'ego i jej modyfikacje.
  W tym module uczestnicy dowiedzą się o wszystkich zaletach i wadach tej techniki, poznają biologię stojącą za przebudową kostną, a także tajniki aspektów technicznych - od doboru narzędzi po projektowanie cięcia, mobilizację płatów i zalecane szycia. Wśród modyfikacji omówione zostaną alternatywne miejsca dawcze bloków kostnych, inne dostępy płatowe oraz bezpłatowe oraz - tak zwana - marchewka, prosta technika przydatna przy pojedynczych implantacjach.
 • 2
  Technika IDR oraz inne możliwości wykorzystania guza szczęki.
  Jedyna tak przewidywalna technika umożliwiająca natychmiastową implantację nawet przy całkowitym braku blaszki policzkowej. Uczestnicy poznają klasyfikację pozwalającą na właściwy dobór przeszczepu kostnego oraz wszelkie niuanse techniczne pobrania kości z guza szczęki. Prezentacja będzie okraszona dużą ilością filmów klinicznych. Sam guz szczęki z racji dużej ilości zastosowań zostanie szczegółowo omówiony.
 • 3
  Recesje dziąsłowe oraz różne możliwości ich pokrycia.
  W tym module zostaną przedstawione klasyfikacje i etiologia recesji, ale przede wszystkim sposoby ich leczenia. Bardzo szczegółowo zostanie wyjaśniona technika tunelowa i dokoronowe przesunięcie płata, ale także mniej znane techniki jak płat przesunięty bocznie czy odwrócony płat okostnowy.
 • 4
  Unikalne metody augmentacji i redukcji dziąsła.
  Uczestnicy dowiedzą się wszystkiego co potrzebne na temat augmentacji zarówno objętościowych jak i odbudowujących strefę dziąsła przyczepionego. Są to techniki bardzo przydatne szczególnie przy implantacjach, gdzie wymagania estetyczne Pacjentów wciąż rosną. Jedną z metod utrzymania idealnej jakości dziąsła jest socket shield, którego preparacja również zostanie szczegółowo omówiona. Poprzez redukcję natomiast rozumie się przede wszystkim wydłużenie koron klinicznych oraz leczenie przerostów.
Course Lecturer
Mariusz Bołzan
Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej, specjalista periodontolog. Uczestniczy w licznych kursach, warsztatach i konferencjach, głównie z zakresu chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej i implantologii w kraju i za granicą. Jest współwłaścicielem prywatnej kliniki „Biała Szuflada" z oddziałami w Choszcznie i Szczecinie. Szkoleniowiec, wykładowca, twórca Szczecińskiego Panelu Stomatologicznego i Akademii Tkanek Autogennych. Entuzjasta implantologii i zarządzania tkankami miękkimi i twardymi.

Course price:

31€

Discount for groups:
2 persons - 3%
3 persons - 5%
4 people - 6%
5 people-7%